Fellesnemnd

Etter Stortingsvedtak om kommunestruktur i juni 2017 er det sett ned ei fellesnemnd med 5 representantar med vara frå kvar kommune. Mandat/reglement for fellesnemnda blei vedtatt av kommunestyra 21. juni:

Fellesnemnda har mandat og oppgåver forankra i §26 i inndelingslova. l tillegg får dei det formelle ansvaret med å førebu den nye kommunen i samsvar med føringane i intensjonsavtalen. Nemnda disponerer blant anna eingongsstønaden frå staten i samband med kommunereforma, og skal tilsette rådmann/prosjektleiar for den nye kommunen.

Møter

Du finner oversikt over sakspapir og møtereferat under Om nye Ålesund kommune > dokument >fellesnemnd.

Deltakarar

Haram kommune

Faste medlemmer   Varamedlemmer
 
  • Ordførar Vebjørn Krogsæter, Sp
  • Varaordførar Randi Frisvoll, KrF
  • Emil Korsnes, Ap
  • Svein Harsjøen, FrP
  • Ewa Hildre, H
                                                
           

  For Krogsæter, Frisvoll, Korsnes: 

  1. Arnt Ove Tenfjord, KrF
  2. Guttorm Kjerstad, Sp
  3. Gunnbjørg K. Seth, KrF
  4. Trine Otterlei, Ap

 For Harsjøen, Hildre:

  1. Cine Finstad Austnes, FrP
  2. Rolf Longva, H
  3. Kristian Stråmyr, V

Sandøy kommune

Faste medlemmer     Varamedlemmer
  • Ordførar Oddvar Myklebust, Ap
  • Varaordførar Åse Kristin Ask Bakke, Ap   
  • Espen Myklebust, Ap
  • Hildegard Maier, V
  • Jessica Gärtner, H
  1. Sigmund Haugen, Ap
  2. Nils Magne Abelseth, Ap
  3. Ann Helen Harnes, H
  4. Robert Coates, V
  5. Lena Husøy, Ap

Skodje kommune

Faste medlemmer  Varamedlemmer
  • Ordførar Dag Olav Tennfjord (nestleiar), H 
  • Varaordfører Geir Ove Leite, Ap
  • Kari Grindvik, V
  • Karoline Huldal Hauglid, Ap
  • Modolf Hareide, Sp       
  1. Per Egil Håhjem, Ap
  2. Gunnar Hauge, KrF
  3. Monica Strømmen, FrP
  4. Karoline Stette, Sp
  5. Erling Ostnes, FrP

Ørskog kommune

Faste medlemmer Varamedlemmer
  • Ordfører Knut Harstad, H
  • Varaordfører Geir Peter Aure, V/KrF      
  • Olav Kjetil Sjøholt, H
  • Janet Roelofs, Sp
  • Torill Leganger, Ap
  1. Arne Abelseth, Ap
  2. Frode Andresen, H
  3. Helene Fjørtoft, V/KrF
  4. Odd Bertil Yksnøy, Ap
  5. Therese Iren Sæter, FrP

 Ålesund kommune

Faste medlemmer  Varamedlemmer
  • Ordførar Eva Vinje Aurdal (leiar), Ap
  • Varaordførar Tore Johan Øvstebø, KrF  
  • Øystein Tvedt, H
  • Geir Stenseth, FrP
  • Anne Kristin Bryne, Ap
  1. Sindre Nakken, Ap,
  2. Hans Kjetil Knutsen, Ålesundlista, tvpl. liste for Ålesund
  3. Kirsti Dale, uavh./Sp
  4. Monica Molvær, H
  5. Jarle Hauge Steffensen; MDG

Møter hausten 2017

Tidspunkt: Alle møte er klokka 12.00 - 15.00 om ikkje anna er skrive

Møta blir streama.

24. august  - bystyresalen i Ålesund

14. september - Harøy skule allrommet i Sandøy

5. oktober . rom 364 v/bystyresalen i Ålesund (kun ei sak: tilsetting av rådmann)

26. oktober - kommunestyresalen i Skodje (møtet startar klokka 17.00)

16. november - kommunestyresalen i Ørskog

7. desember - kommunestyresalen i Haram, 2. et. på ID-huset

 

Om nettsida

På denne nettsida kan du følge med på bygginga av nye Ålesund kommune.

Kontakt

Postboks 1521, 6025 Ålesund
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.